zabezpieczenie wejścia

Zastosowanie systemów kontroli dostępu

Zagwarantowanie sobie bezpieczeństwa w zależności od potrzeb, jakie są wymagane w danej strefie, jest możliwe dzięki systemom kontroli dostępu. Ograniczają one dostęp niepożądanych osób do konkretnych obszarów na powierzchni firmy. Takie systemy są nie tylko praktyczne w swoim działaniu, ale również dostosowane do wymogów, jakie stawiają dzisiejsze czasy.

Wszelka kontrola

Utrzymanie wszystkich ludzi w ryzach na terenie całej placówki może wydawać się trudne, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że ktoś niepostrzeżenie przemknie się do środka. Dzięki specjalnie przygotowanym systemom kontroli dostępu problem ten staje się bardzo niewielki, a nawet może całkowicie zniknąć. Zastosowanie bramek lub czytników kart umożliwia zabezpieczenie całego terenu, jak i poszczególnych stref, z czego każdej z nich może zostać nadany osobny poziom tajności, który ustala się w zależności od potrzeb. Bezpieczeństwo, jakiego wymagają niektóre pomieszczenia, jest wówczas pilnowane przez kody, chipy, odciski palca, a nawet skany twarzy. Minimalizuje to ryzyko przedostanie się do konkretnych wnętrz osób niewskazanych.

W codziennym życiu

Zastosowanie systemów kontroli dostępu można znaleźć nie tylko na poziomie bezpieczeństwa, ale i od strony codziennej pracy. Za pomocą skanowania numeru karty program potrafi stale notować godziny wejście i wyjścia pracowników. Ułatwia to rejestr czasu pracy każdego z zatrudnionych. Jest to szczególnie skuteczne w okolicznościach, w których przed wejściem do danego budynku lub w holu znajdują się bramki, które nie obciążą budżetu placówki, a przyczynią się do kontrolowania ruchu osobowego. Takie zastosowanie można znaleźć w firmach, fabrykach, a nawet w szkołach czy szpitalach.

W trudniejszych czasach

Na potrzeby dzisiejszych czasów, w których życie ludzi niejako zdominowała pandemia koronawirusa, przydatną okazało się mierzenie temperatury osoby, która przechodzi przez bramkę. Dzieje się to równocześnie ze skanowaniem karty wejścia czy odcisku palca, dlatego nie zajmuje to dużo czasy, a tym samym ruch nie jest tamowany przez tę specjalną funkcję. W przypadku epidemii COVID-19 jest to znaczne ułatwienie, ponieważ dodatkowo wbudowana kamerka potrafi rozpoznać czy dany pracownik lub jednostka z zewnątrz ma na sobie maseczkę, czy też nie. System umie rozróżnić poprawne nałożenie jej na drogi oddechowe i w razie potrzeby odmawia dostępu do środka. Tym sposobem zminimalizowane zostaje ryzyko zarażenia się przez pozostałych pracowników

Zadbanie o bezpieczeństwo, nawet w trudniejszych sytuacjach, staje się coraz łatwiejsze dzięki otaczającej nas technologii, a firma Access Control dobiera dla swoich klientów produkty, których najbardziej potrzebują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *