obrotowe bramki producent

Wdrażanie systemu RCP – jak to działa?

System RCP to system rejestracji czasu pracy. Polega on na skutecznej konfiguracji kalendarza pracowników danego przedsiębiorstwa. Dzięki niemu firma ma łatwy dostęp do danych dotyczących czasu przepracowanego, wykorzystanego urlopu oraz innych zmian w grafiku danego pracownika. Aby zakład mógł korzystać z takiej formy rozliczania swoich pracowników z wykonanych przez nich obowiązków, każdy zatrudniony dostaje kartę identyfikacyjną, która pełni funkcję przekaźnika danych. Pracownik, w systemie RCP, widnieje jako numer, któremu przypisane są dane godziny pracy oraz dostęp do określonych pomieszczeń w budynku, w którym wykonuje swoje obowiązki. Zwalnia to wiele osób ze żmudnych zadań, w które wchodzą przeliczania czasu pracy i ciągła kontrola pracowników danej firmy. System RCP jest uważany za niezbędny w dużych przedsiębiorstwach.

producent bramek obrotowych

System RCP- działanie kart identyfikacyjnych

Warto przyjrzeć się dokładnie jak działa mechanizm kart identyfikacyjnych. Jest to szybki sposób meldowania się pracownika, w danym obszarze budynku firmy, w którym wykonuje swoje obowiązki. Po całym zakładzie zostają umieszczone czytniki kart kontroli dostępu, dzięki czemu żaden niepożądany osobnik, nie znajdzie się w sektorze, do którego nie ma wstępu. Wspomniany czytnik zapisuje numer karty identyfikacyjnej, miejsce oraz datę z godziną, w której pracownik z niego skorzystał. Wszystkie czytniki zamontowane w obszarze firmy, posiadają własne rejestratory oraz karty pamięci. Dostęp do danych zapisanych przez czytnik jest możliwy, dzięki specjalnemu programowi zarządzającemu systemem RCP. Oprócz kart identyfikacyjnych i czytników w działanie systemu wchodzą takie urządzenia jak: bramki kontrolne, paski, urządzenia transmitujące dane oraz oprogramowania komputerowe. Wszystkie te sprzęty są niezbędne, aby system RCP działał bez zarzutów.

Jak wdrożyć system RCP w przedsiębiorstwie?

Pierwszym krokiem do wprowadzenia systemu RCP w miejscu pracy są szkolenia, które powinny być przeprowadzone wśród pracowników. Każdy z nich powinien zostać zapoznany z systemem RCP i ogółem informacji dotyczących jego działania. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii korzystanie z tego rodzaju kontroli pracowników nie będzie trudne. Każda osoba pracująca w firmie powinna zainstalować aplikację, dzięki której swobodnie będą mogli kontrolować swoje godziny pracy. W szybkim tempie wejdzie im to w nawyk, dzięki swojej prostocie działania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą systemu rejestracji czasu pracy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *