szlabany drogowe 2

Szlabany drogowe – usystematyzowanie wjazdu/wyjazdu?

Wraz ze zwiększeniem ruchu drogowego, na polskich drogach coraz częściej można natknąć się na szlabany drogowe. Wspomniane konstrukcje dla jednych kierowców są zmorą, a dla drugich są swego rodzaju wybawieniem. Dlatego w poniższym poruszamy temat szlabanów drogowych, które często można spotkać się w naszym ,,miejskim środowisku” oraz w innych miejscach.

Szlabany drogowe na osiedlowych parkingach - komu są potrzebne?

Nie trzeba mieszkać na osiedlu, aby zauważyć, iż czasem zaparkowanie nieopodal bloków mieszkalnych może graniczyć z cudem. Poświęca się wiele czasu na poszukiwaniach miejsca parkingowego, zamiast spędzić go już w domu. Dzieje się tak, ponieważ kierowców w Polsce z roku na rok przybywa, co jest równoznaczne z tym, iż liczba aut w gospodarstwie domowym ulega powiększeniu. Ponadto miejsc przy polskich osiedlach zaczyna brakować, ponieważ budynki oraz ich przestrzeń wokół często były projektowana kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu. W czasie, gdy prywatne pojazdy nie były zbytnio dostępne, nikt nie spodziewał się, iż w przyszłości miejsce parkingowe będzie dla mieszkańców na wagę złota. Niestety, pomimo upływu czasu niewiele się zmieniło. Deweloperzy zabudowują każde wolne miejsce, ponieważ chcą jak najbardziej zmaksymalizować swoje zyski. Patrząc na praktyczne zastosowania swoich budowli, to wszystko sprawia, iż parkingi pod osiedlami pękają w szwach. W takim wypadku warto zastosować rozwiązanie, jakim jest szlaban drogowy, którego zadaniem jest zablokowanie możliwości parkowania w miejscach parkingowych osobom spoza danego osiedla. Dzięki temu urządzeniu można w prosty sposób ograniczyć ruch na osiedlowych parkingach oraz go usystematyzować.
szlabany drogowe

Gdzie jeszcze wykorzystywane są szlabany drogowe?

Szlabany drogowe możemy spotkać także pod budynkami użyteczności publicznej, jak m.in.: urząd, szkoła, teren prywatny lub po prostu supermarket. Ich działanie pomaga ograniczać ruch, ale także kontrolować jego przepływ (np. przy zakupie miejsca parkingowego). Miejscami, gdzie również można zastosować szlabany drogowe są wjazdy do lasów, parków krajobrazowych oraz innych tego typu obszarów. Urządzenia te zablokują wjazd dla osób nieuprawnionych.

Rozwiązania od Access Control

Jeżeli zależy Państwu na dokładności oraz szybkości wykonanej usługi, a przede wszystkim na bardzo dobrej jakości, można śmiało polecić firmę Access Control. Po więcej informacji odnośnie usług prowadzonych przez firmę zapraszamy na stronę internetową!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *