Oferta

Systemy alarmowe

Wdrożenie odpowiedniego systemu alarmowego to w dzisiejszych czasach podstawa, która pozwala na zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania. Przedstawiamy Państwu nowoczesne systemy alarmowe dostępne w naszej ofercie. Jest to innowacyjna technologicznie instalacja składająca się z urządzeń, które podbiły rynek technologiczny i zdobyły zaufanie tysiąca Klientów.

Zabezpieczenie budynku

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zabezpieczeniem budynku, już na etapie projektowania konieczne jest rozpoczęcie planowania instalacji niezawodnego systemu alarmowego. W naszej ofercie posiadamy innowacyjne rozwiązania sprawdzające się zarówno w instytucjach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Podczas współpracy w pierwszej kolejności zbieramy niezbędne informacje, które pozwalają nam na przystosowanie rozwiązań wedle oczekiwań Klienta. Urządzenia dostępne w naszej ofercie posiadają wiele innowacyjnych technologicznie funkcji, w tym sterowanie światłem i klimatyzacją czy nawadnianie ogrodu.

Elementy systemu alarmowego

Montaż systemu alarmowego skupia się na umocowaniu centrali alarmowej umieszczonej w obudowie z akumulatorem Akumulator utrzymuje pracę systemu gdy dochodzi do zaniku zasilania. Centrala posiada w sobie tzw. styk sabotażowy, który łączy się z obwodem sabotażowym. Czuwa ona nad pracą każdego zainstalowanego urządzenia w systemie. Gromadzi również informacje dostarczane przez czujniki, manipulatory i obwody sabotażowe oraz wyłapuje wadliwe lub uszkodzone okablowanie. W sytuacji wywołania sygnału alarmowego włączana jest sygnalizacja akustyczna i optyczna.

Manipulatory – są centralną częścią obsługi całego systemu alarmowego. Dają one możliwość programowania centrali. Dzięki temu dany użytkownik może mieć kontakt z centralą alarmową, sprawdzić system oraz uzbroić i rozbroić alarm.

Czujki – są one jednym z najważniejszych elementów, składających się na cały system alarmowy, którego praca zależy od ich prawidłowego rozmieszczenia. Najpopularniejsze są czynniki ruchu PIR, PIR + MW, a także czujki ochrony przewodowej, które instalowane są w drzwiach bądź też oknach.

Moduły – inaczej nazywane ekspanderami, pozwalają one na rozszerzenie nieco pola możliwości centrali alarmowej o wejścia oraz wyjścia.

Kontroler systemu bezprzewodowego – daje on możliwość rozbudowy systemu alarmowego o inne elementy dodatkowe, np. czujki. Programowanie odbywa się dzięki połączeniu centrali z manipulatorem lub przy pomocy komputera posiadającego konkretny rodzaj oprogramowania.

Sygnalizatory– dzielimy je na zewnętrzne oraz wewnętrzne. Centrala jest skonfigurowana w taki sposób, aby tuż po alarmie optyczna sygnalizacja wciąż działała. W trakcie montażu zakładany jest sygnalizator wewnętrzny oraz zewnętrzny — mają za zadanie szybko niechcianego gościa i uniemożliwić przebywanie przez dłuższy czas w jego najbliższej okolicy.

Powiadomienie – do powiadomień stosuje się moduły uniwersalne, które można zastosować do central alarmowych pochodzących od różnych producentów. Posiadają one wejścia, przy pomocy których możliwa jest komunikacja z modułem oraz wyjścia, za pomocą których można kierować centralą alarmową lub innymi urządzeniami (za pomocą usługi CLIP, SMS).

Nasze alarmy w Twoim domu

Zajmujemy się realizacją oraz wdrożeniem systemów alarmowych, które przeszły szereg niezbędnych atestów, a ich jakość potwierdzona jest licznymi certyfikatami. Ponadto stale poszerzamy swoje usługi poprzez współpracę z liderami na rynku technologicznym, dzięki czemu mogliśmy wzbogacić naszą ofertę o produkty marki SATEL. Obecnie jest to jeden z najbardziej docenianych producentów systemów alarmowych, a jego urządzenia cechują się niezwykłą funkcjonalnością połączoną z łatwością w obsłudze.

System alarmowy marki SATEL to innowacja na rynku technologicznym, która w zawrotnym tempie zebrała wiele pozytywnych opinii zadowolonych Klientów. Czynnikiem wpływającym na jakość produktu jest moduł GSM oraz możliwość sterowania systemem w sposób zdalny z poziomu aplikacji mobilnej na telefonie komórkowym. Z naszej strony zapewniamy wdrożenie systemu alarmowego, zaczynając od jego projektu, a kończąc na odbiorze. Jeżeli zależy Państwu na zabezpieczeniu swojego domu lub miejsca pracy, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu już dziś!