bramki speed gates SG

Różnice pomiędzy bramkami speed gates GT a speed gates SG

Zarówno bramki speed gates GT, jak i speed gates SG to bramki uchylne, które są tworzone za pomocą najnowocześniejszych rozwiązań. Gwarantują one bezpieczeństwo i niezawodność. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie są potrzebne, m.in. na obszarach, przez które przewija się duża ilość ludzi. W takich miejscach wymagana jest szczególna kontrola.

Podobieństwa bramek speed gates GT i speed gates SG

Bramki są estetyczne i ekonomiczne oraz dostosowane do ciągłej pracy. Są to urządzenia wyposażone w skrzydła uchylne. Ich obsługę ułatwia dotykowy panel sterowania. Wyposażono je w piktogramy LED, informujące, w którym kierunku można przejść. W przypadku blokady pojawia się czerwony krzyżyk, natomiast przy odblokowaniu przejścia — zielona strzałka. Dodatkową funkcją jest sygnalizacja dźwiękowa, pojawiająca się w szczególnych przypadkach np. podczas przejścia dwóch osób naraz lub przy wykryciu nieodpowiedniego obiektu w strefie detekcji ruchu. W przypadku zaniku napięcia, urządzenia pozostają niezablokowane, co umożliwia konieczność nagłego wyjścia awaryjnego. Natomiast jeśli w strefie detekcji ruchu wykryje się jakiś obiekt, ruch skrzydeł zatrzymuje się, co zabezpiecza przed przeciążeniem. Towarzyszy temu również sygnał dźwiękowy. Specjalne oprogramowanie układu procesowego pozwala na analizę sygnałów emitowanych z systemu czujników znajdującego się w bramkach. Warto także wspomnieć o łatwości konfiguracji trybów działania.

bramki speed gates GT

Różnice pomiędzy bramkami speed gates GT a speed gates SG

Podstawową różnicą pomiędzy obiema rodzajami jest to, że bramki serii SG posiadają skrzydła uchylne, wykonujące obrót, czyli uchylające się o około 90 stopni. Inaczej jest w przypadku serii GT. Tam też są uchylne skrzydła, ale otwierają się one do wewnątrz. Dodatkowo, bramki GT posiadają szerszą obudowę oraz umożliwiają wyższy poziom ścisłej kontroli ruchu osobowego.

Przepustowość przejścia

Przepustowość to liczba cykli pracy, które jest w stanie wykonać urządzenie w czasie jednej godziny. Zazwyczaj wynosi to od 500 do 1800 cykli na godzinę. Rzeczywista przepustowość oblicza się, licząc liczbę przejść przez bramkę w ciągu godziny. W zależności od rodzaju miejsca są różne wyniki, ale zazwyczaj mieszczące się w 300 do 500 osób/h.

Przepustowość przejścia zależy przede wszystkim od:

 • Sprawności działania systemu,
 • Znajomości systemu i doświadczenie w korzystaniu,
 • Zdyscyplinowania osób korzystających,
 • Informacji oraz instrukcji ułatwiających korzystanie,
 • Innych warunków np. atmosferycznych.

Aby zwiększyć przepustowość, warto:

 • Zainstalować sprawnie działający system, pozwalający na szybkie przechodzenie,
 • Szkolenie pracowników,
 • Zamieszczenie informacji o sposobie obsługi,
 • Sprawowanie nadzoru,
 • Zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami np. atmosferycznymi,
 • Przepustowość jest ważna, gdyż zapewnia sprawniejszą i szybszą pracę.

Różnice pomiędzy bramkami speed gates GT i SG są niewielkie, ale warto zwrócić na nie uwagę, tak aby wybrać idealną dla siebie opcję. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu ACCESS CONTROL, w której znajdują się oba rodzaje bramek, i nie tylko!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *