piktogramy led w bramkach obrotowych

Piktogramy LED w bramkach obrotowych — w jaki sposób działają?

Piktogramy LED pełnią bardzo ważną funkcję, gdyż ułatwiają korzystanie z bramek obrotowych oraz przyspieszają proces przechodzenia przez nie, komunikując odpowiednimi znakami, co należy zrobić w danym momencie.

Bramki obrotowe

Bramki obrotowe to urządzenia, które umożliwiają sterowanie przepływem ludzi. Stosowane są przede wszystkim tam, gdzie wymagana jest kontrola dostępu. Najczęściej spotykane w miejscach, do których nie mogą wejść nieuprawnione osoby lub takich, w których najpierw należy zapłacić za wejście. Możemy je spotkać m.in.: na lotniskach, basenach, stadionach czy w zakładach pracy. Ich głównym zadaniem jest weryfikacja wchodzących, co zapewnia bezpieczeństwo i ochronę zabezpieczonego obiektu.

Piktogramy LED w bramkach obrotowych

Bramki obrotowe wyposażone są w sygnalizację wizualną. Za pomocą piktogramów diodowych, osoby przechodzące, informowane są o włączonych i wyłączonych z działania kierunkach ruchu. Kolor czerwony oznacza zablokowanie przejścia, natomiast zielony informuje o odblokowaniu kierunku ruchu i możliwym przejściu. Jest to pokazane w bardzo czytelny i prosty sposób, tak aby korzystanie z bramek stało się jeszcze łatwiejsze i szybsze.

czym sa piktogramy led

Działanie diod LED

Istnieje wiele typów diod LED, ale każdy z nich łączy chip półprzewodnikowy. To dzięki niemu, prąd elektryczny staje się światłem. Zbudowany jest zazwyczaj z kryształów, w których skład wchodzi krzem i inne dodatki. Półprzewodnik natomiast, nie jest przezroczysty, co utrudnia wydostawanie się fotonów. Tracą one energię, gdy odbijają się od ścian, przez co tylko część z nich się wydostaje i generuje światło, widziane przez ludzi. Bardzo ważne jest także to, że na kolor światła wpływ mają różne czynniki. Należą do nich rodzaj materiału, z którego wykonane zostały kryształy oraz odległość jaką elektrony muszą pokonać. Dioda LED charakteryzuje się tym, że świeci tylko jednym, konkretnym kolorem o wąskim paśmie. Dzięki temu wydaje się on niezwykle nasycony i intensywny.

Sposób powstawania światła w diodach LED jest długi i skomplikowany, ale jego efekt jest satysfakcjonujący. Dzięki temu powstają piktogramy LED, które są dużym ułatwieniem w wielu maszynach, a w szczególności w bramkach obrotowych. Szybkość oraz sprawność w przechodzeniu przez nie jest bardzo ważna, ponieważ często, w miejscach, w których się je stawia, liczy się czas. Im łatwiejsze i zobrazowane działanie, tym szybsza obsługa i większa ilość przechodzących osób w krótkim czasie.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Access Control, w której znajdą Państwo najwyższej jakości elementy systemów zabezpieczeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *