system rejestracji pracy

Jak dostosować się do zmieniających się warunków pracy?

Dynamicznie zmieniający się świat zrewolucjonizował także rynek pracy. Wykonywanie swoich obowiązków w firmach dzisiaj, znacznie różni się od tego co było kiedyś. Pracownik musi być zaznajomiony z wieloma różnymi innowacjami, jakie towarzyszyć mu będą na co dzień w dzisiejszych przedsiębiorstwach. Czego świadom powinien być dzisiejszy pracownik, a nad wdrożeniem jakich systemów powinien zastanowić się przedsiębiorca?

CZYM JEST SYSTEM REJESTRACJI CZASU PRACY?

System rejestracji czasu pracy, w skrócie PCR, polega na skutecznej i ciągłej kontroli aktywności pracownika. Sprawdzane są obecności, nieobecności, spóźnienia, urlopy, wyjścia służbowe i prywatne, a także zwolnienia z pracy. System pozwala na systematyzowanie wiedzy i danych o konkretnym pracowniku w łatwy i przejrzysty sposób. Taki harmonogram wskazuje realny czas pracy danej osoby.

NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA SYSTEM PCR?

System wykorzystuje użycie specjalnej karty identyfikującej, która pozwala pracownikowi poruszać się po danych obszarach organizacji, do jakich konkretna osoba ma dostęp – system blokuje przejścia niepowołanych osób do określonych miejsc. Brelok działa jak klucz – po zbliżeniu go do odpowiedniego miejsca, pracownik ma dostęp do danych funkcji lub przejścia w odpowiednie miejsce, a wszystkie jego ruchy są zapisywane w systemie. W przypadku pracy zdalnej, stosowana jest specjalna aplikacja. Po zalogowaniu pracownik jest częścią systemu PCR.

CZY DLA KAŻDEGO SYSTEM PCR WYGLĄDA TAK SAMO?

Każda osoba w przedsiębiorstwie może mieć indywidualnie skonfigurowaną kartę, umożliwiającą przejście do wybranych sfer w budynku czy odmienne strefy czasowe. System rejestracji czasu pracy odnotowuje przede wszystkim czas, datę i numer karty oraz jeden z dwóch stanów – wejście lub wyjście.

Jakie korzyści ma pracodawca z zastosowania tego systemu?

Dzięki zaimplementowaniu takiego systemu w przedsiębiorstwie, właściciel bądź kierownik ma stałą kontrolę i wiarygodne informacje na temat czasu pracy danych osób w organizacji. Usuwane jest ryzyko niesprawiedliwego wypłacania pieniędzy za nadgodziny, a sami pracownicy są motywowani do wydajnej pracy. Korzystanie z systemu PCR uczy dyscypliny i uczciwości. System jest niezwykle skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny – zarówno dla pracowników, jak i pracodawcy. Jeżeli zainteresował Państwa temat systemów PCR i chcecie wykorzystać go w swoim przedsiębiorstwie, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *