bramki uchylne mechaniczne

Bramki uchylne mechaniczne – w jakim celu są stosowane?

Bramki uchylne mechaniczne doskonale sprawdzają się we wszystkich obiektach użyteczności publicznej, przez które porusza się duża grupa ludzi. Te urządzenia możemy najczęściej zobaczyć w urzędach, w różnego rodzaju placówkach porządku publicznego, bankach, ale także w supermarketach oraz w metrze. To oczywiście tylko kilka przykładów, ponieważ bramki są stosowane w różnych celach.  

W jakim celu montuje się bramki uchylne mechaniczne?

Jednym z głównych celów, w jakich bramki uchylne mechaniczne są montowane, jest monitorowanie i kontrolowanie przepływu osób. Zastosowanie tego typu możemy spotkać przy sprawdzaniu biletów na podmiejskiej pływalni, albo przy bramkach w metrze.

Często wykorzystuje się również prostsze modele bramek (w tym również nieautomatyczne). Konstrukcje tego typu idealnie sprawdzają się w sklepach wielkopowierzchniowych, gdzie zachodzi potrzeba kierowania ruchem Klientów w określonym kierunku. Przykładem zastosowania takiej bramki może być moment, gdy wchodzimy do sklepu. Bramki kierunkowe umożliwiają nam wejście do środka, jednak otwierają się tylko w jedną stronę – aby więc wyjść ze sklepu, musimy udać się do innego przejścia.

Czym jest system blokowania?

System blokowania jest stosowany w przypadku awarii zasilania, przez co istnieje możliwość zablokowania ramienia bramki specjalnym kluczykiem. Dzięki temu rozwiązaniu nawet po odłączeniu prądu jesteśmy w stanie kontrolować ową bramkę.

W jakim kierunku uchyla się bramka?

Istnieją 3 kierunki uchylenia bramki: lewa, prawa oraz dwustronna. Ta możliwość pomoże odpowiednio dopasować bramkę do swoich potrzeb. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba przenosić całej konstrukcji, a jedynie należy zmienić kierunek działania.

Czym są bramki obrotowe?

Bramki obrotowe różnią się w pewnym stopniu od bramek uchylnych mechanicznych, ponieważ posiadają ramię obrotowe. Cała konstrukcja wspomagana jest przez mechanizm obrotowy. Urządzenie jest przeznaczone do pracy ciągłej. Ponadto, można je stosować w strefach o dużym natężeniu ruchu osobowego.

Jakie bramki najlepiej zakupić?

Nasza firma w swojej ofercie posiada wysokiej jakości bramki. Produkty tej marki cechuje wysoka wytrzymałość oraz odpowiedni stosunek ceny do jakości produktu. Firma w swojej ofercie ma trzy rodzaje bramek: BR1-U, BR1-USC, BR1-O. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo więcej szczegółów odnośnie oferty. Zachęcamy do odwiedzenia witryny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *